Вимоги до оригінал-макетів


Роботи приймаються на: компакт-дисках CD-R (RW), DVD-R (RW); зовнішніх накопичувачах з USB-інтерфейсом, пересилаються по електронній пошті або через файлообмінники (наприклад, безкоштовний https://fex.net/).

загальні вимоги

  1. Розміри публікації, а також розташування всіх елементів макету потрібно задавати строго в відповідності з обрізними і дообрізними форматами готового видання (з усіх боків сторінки):
    • для книжково-журнальної продукції – обрізка блоку 5 мм, в тому числі обов’язковий випуск ілюстрації за обріз 5 мм;
    • для листової продукції – 3 мм;
    • для продукції на висікання – 10 мм.
  2. У назві файлів і папок слід використовувати тільки латинські літери, цифри, знаки «-» і «_».
  3. У макеті допустимо використання тільки колірних режимів CMYK і Grayscale, за винятком додаткових фарб Pantone.
  4. Неприпустимо використання ліній з товщиною менш 0.25 pt (0.1 мм) і ліній з атрибутом Hairline.
  5. По можливості уникайте використання ефектів прозорості, тіней, лінз у векторних ілюстраціях і файлах верстки.
  6. Сума всіх фарб (% Cyan +% Magenta +% Yellow +% Black) в будь-якому елементі макета не повинна перевищувати 280%. Мінімальна відтворюється на друку значення для кожної з фарб (C, M, Y і К) – 3%.
  7. При створенні зображення з великою кількістю складно розташованих ілюстрацій доцільно використовувати одну фонову ілюстрацію більшого формату, що зібрана за допомогою Adobe Photoshop, замість однієї або декількох ілюстрацій з контуром, накладених на фон.
  8. При необхідності використання у верстці ілюстрацій, створених в спеціалізованих програмах, що не підтримують колірну модель CMYK (діаграми, таблиці), слід перевести їх у векторний (або растровий) формат EPS (TIFF) і відповідну колірну модель (CMYK або Grayscale). При цьому обов’язково перевірте коректну конвертацію елементів чорного кольору (вони повинні складатися тільки з К-складової). Краще робити діаграми засобами програм векторної графіки і прямий набір тексту таблиці в програмі верстки.
  9. Не використовуйте для імпорту файлів в макет Clipboard. Імпортовані в ваш файл зображення в форматі TIFF повинні містити тільки один шар – Background і бути представлені в колірних моделях CMYK, Grayscale. Не рекомендується використовувати файли формату JPEG, це може стати причиною серйозних помилок. Якщо ви використовуєте невелику частину імпортованого растрового зображення, то доцільно “вирізати” дану область (наприклад в програмі Adobe Photoshop) і зберегти її в окремий файл, після чого імпортувати в документ. Ця операція значно (в кілька разів) зменшить розмір вихідного файлу і час, витрачений на його підготовку.

Вимоги до текстових файлів

  1. Макет повинен надаватися в наступному вигляді: власне файл верстки; одна папка з усіма файлами графіки; одна папка зі шрифтами.
  2. Ілюстрації, використані у верстці, повинні бути оновлені перед записом на носій.

Растрова графіка

  1. Всі растрові зображення повинні мати масштаб 100% з роздільною здатністю 300 dpi в колірних моделях CMYK, Grayscale; або Bitmap (щонайменше 1200 dpi). В іншому випадку якість надрукованого зображення може сильно відрізнятися від ваших очікувань. Пам’ятайте, що занадто великий дозвіл растрового зображення, також, як і занадто маленький, негативно позначається на кінцевому результаті.
  2. Можливе використання форматів: TIF (без LZW-компресії і містить один єдиний шар – Background), Photoshop EPS, Photoshop DCS 2.0.

Векторна графіка

  1. Усі векторні ілюстрації повинні бути в колірних моделях CMYK або Grayscale, крім випадків друку не-CMYK фарбами.
  2. Всі текстові об’єкти повинні бути переведені в криві.
  3. У програмі Adobe Illustrator опція Document Raster Effect Settings повинна бути встановлена ​​в High (300 ppi), показник Raster / Vector balance команди Flatten Transparency повинен бути встановлений в значення Vector 100.
  4. Файли не повинні містити прозорості (повинна бути відпрацьована функцією Flatten Transparency).

Обкладинки

У разі, якщо передбачається доробка (зміна розміру корінця, дорощування полів і т.д.), то обкладинка подається в шарах і з колекцією шрифтів, використовуваних в макеті.

ШТРИХ-КОДИ, QR-КОДИ

Оптимальні результати зчитування кодів забезпечить тільки друк чорним кольором
(0% Cyan + 0% Magenta + 0% Yellow + 100% Black або Grayscale) на білому фоні.