Друкуємо “Нарбут”

У нашій книжковій  друкарні “Майстер Книг” видрукувано , ще одне значуще мистецьке видання “Нарбутівський збірник”. Це видатний та історично важливий проєкт видавництва “Родовід”.

Георгій Нарбут — художник-графік, перший ректор Української академії мистецтв, творець українського стилю в графічному мистецтві. Він створював український стиль, надавав щойно відновленій Українській державі виразного національного забарвлення. Абсолютно все, чим займався Нарбут, мало характерний український відбиток: герби та емблеми, грошові банкноти та поштові марки, книжкові обкладинки та журнальні заставки, військові однострої та монументальні споруди.

Перше видання «Нарбутівського Збірника», яке готувалося понад 10 років його друзями та колегами, було знищене в 1933 р. одразу в друкарні, так і не побачивши світ. Оскільки на той час були репресовані майже всі автори, а дехто й розстріляний.

Лише 2020 року видавництву “Родовід”  вдалося відтворити «Нарбутівський Збірник»,
доповнивши його кількома текстами — спогадами друзів і колег, автобіографічними уривками, статтями мистецтвознавців середини ХХ століття, листами.
Більше про повернення Нарбута в сучасну культуру можна дізнатися зі статті «День» , що розмовляв з Лідією ЛИХАЧ,  директоркою «Родоводу» і керівницею проєкту «Нарбут ХХІ».

“Нарбут” – це книга в твердій палітурці, що містить понад 300 ілюстрацій на 408-ми сторінках.
Однією з головних особливостей є те,  що  в одному з двох надрукованих у нас накладів кожна обкладинка є унікальною, тобто має неповторний дизайн.
Про те як виникла така ідея обкладинки та як створювався сучасний «Нарбутівський Збірник» можна більше дізнатися зі статті vogue.ua.