Крим та кримські татари

серія: Кримськотатарська проза українською.

" І народився день"

Киів 2018, 360 с. з іл.
Збірка представлена прозовими творами 11- ти класиків кримськотатарської літератури 20 століття.

Шаміль Алядін "Мердивен"

Київ 2019, 352 с. з іл. До збірки увійшли чотири твори класика кримськотатарської літератури Шаміля Алядіна(1912-1996): перший прозовий твір письменника, оповідання Мердивен ( 1940 р) ; роман "Запрошення на бенкет диявола"(1979 р)- розповідає про життя кримськихтатар на початку 20-го століття де головними героями є великий просвітник Ісмаїл Гаспринський та поет Усеїн Тохтаргази; автобіографічна повість "Я- ваш бог і цар" розповідає про долю радянського офіцера, кримськоготатарина, що в 1945 році повернувся з фронту до рідного Криму та публіцистичний нарис "Жертви Кремля" в якому автор розмірковує над долею кількох відомих діячів кримськотатарської політичної еліти в часи Сталінського терору.

Юсуф Болат "Алім"

Київ 2019, 180 с.з іл.
В історичному романі одного з класиків кримськотатарської літератури змальовано життя кримськихтатар в середині 19 століття в поєднанні з розповіддю про дитинство та юність легендарного борця за права свого народу , народного улюбленця Аліма сина Азамата.

Ісмаїл Гаспринський "Мулла Аббас"

( має вийти в вересні 2020 року)
До книги увійшли найвідоміші романи, повісті та оповідання видатного кримськотатарського письменника та просвітителя кін 19 поч.20 століття Ісмаїла Гаспринського.

серія: Історична література:

Олекса Гайворонський " Повелители двух материков" том 1.

Крымские ханы 15-16 столетий и борьба за наследие Великой орды. Киів- Бахчисарай 2010 рік. ( видання друге). 400 с. з іл.

Олекса Гайворонський " Повелители двух материков" ( російською мовою) том 2.

Крымские ханы первой половины 17 столетия в борьбе за самостоятельность и единовластие. Київ-Бахчисарай 2009 рік. 272 с.з іл.

Олекса Гайворонський "Країна Крим" (Qirim Yurti)

Київ 2017 р. 336 с.з кольоровими іл. захоплюючі розповіді про історичні та архітектурні пам"ятки кримськотатарського Криму.

Книга листівок "Кримські татари"

( типажі,краєвиди, побут), видання друге. Київ 2020 рік. Збірка 32 світлин з фондів Бахчисарайського історико-культурного заповідника відзнятих під час етнографічних експедицій по Криму в 1924-1929 роках.

Далекий Крим ( Крим і кримські татари в малюнках Ніни Жаба)

книга готується до друку. (травень 2020 р.) ... вона була дочкою російського дипломата, дворянкою з вищою художньою освітою, дівчиною з петербурзьської аристократії що після закінчення Петербузької Академії ( в 1906 р) вперше приїхала в Крим на етюди. Мальовничі пейзажі,місцевий колорит заворожують художницю, полонять її душу. Полонять настільки, що вона, "столична пані", закохавшись у місцевого хлопця, кидає кар"єру, Петербург і вийшовши заміж переїзджає жити в Бахчисарай до простого кримськотатарського будинку працюючи в школі вчителем малювання. Про життя і нелегку долю художниці розповідається на сторінках цього кольорового, великоформатного видання. Книга готується як ART альбом з численними малюнками художниці які ентузіасти-колекціонери зуміли зберегти до наших днів.

ARt записник "Іван Труш подорожі Кримом"

Видатний український художник Іван Труш в 1901 та у 1903-04 роках відвідав Крим. залишивши у спадок нащадкам біля 2-х десятків картин та рисунків з цієї подорожі.

Всі наші книги ви можете замовити перейшовши на наші сторінки:

або за телефоном: +38 067 775 8640