Крим та кримські татари

серія: Кримськотатарська проза українською.

"І народився день"


К.: Майстер Книг, 2018. 360 с. іл.
Ціна 240 грн.

 Збірка (названа за оповіданням класика кримськотатарської літератури і просвітника Ісмаїла Гаспринського) містить твори одинадцяти кримськотатарських авторів, що належать до різних історичних епох і літературних стилів: Ісмаїла Гаспринського, Номана Челебіджіхана, Османа Акчокракли, Асана Сабрі Айвазова, Дженгіза Дагджи, Юсуфа Болата, Шаміля Алядіна, Уріє Едемової, Шевкета Рамазанова, Ервіна Умерова, Таїра Халілова.
 У збірці вміщено передмову письменниці Уріє Едемової, вступну статтю Таміли Сеітяг’яєвої, викладачки Таврійського національного університету ім. В. Вернадського, про специфіку розвитку кримськотатарської літератури з найдавніших часів до наших днів, а також словник вживаних у книжці кримськотатарських слів.

Шаміль Алядін. Мердивен


К.: Майстер Книг, 2019. 352 с. іл.
Ціна 330 грн.

 У збірці представлено твори класика кримськотатарської літератури, письменника, поета і публіциста Шаміля Алядіна (1912 – 1996): оповідання «Мердивен» (1940), роман «Запрошення на бенкет диявола» (1979), автобіографічну повість «Я – ваш цар і бог» (1995) та публіцистичний нарис «Жертви Кремля» (1996). Ці твори відображають і драматичних життєвий шлях самого автора, і трагічну долю кримськотатарського народу у XX столітті.
 Книжка також містить вступну статтю «Шаміль Алядін – реаліст трагічної епохи» про автора і його творчість Таміли Сеітяг’яєвої, перекладачки і викладачки Таврійського національного університету ім. В. Вернадського, наукові коментарі до публіцистичного нарису Андрія Іванця, історика, координатора Таврійської платформи, і словник вживаних у книжці кримськотатарських і узбецьких слів.

Юсуф Болат. Алім


К.: Майстер Книг, 2019. 180 с. іл.
Ціна 190 грн.

 Історичний роман Юсуфа Болата «Алім», головний герой якого – реальна особа першої половини XIX століття – Алім Айдамак (такий собі кримськотатарський Олекса Довбуш). У творі одного із класиків кримськотатарської літератури Юсуфа Болата зображено наслідки колоніальної політики Російської імперії після першої анексії Криму, відтворено соціальні зміни і політичну атмосферу порівняно невеликого, але значущого історичного періоду (від 1830 до 1850 року).
 Книжка також містить вступну статтю «Кримськотатарський менталітет у художньому світі Юсуфа Болата» Таміли Сеітяг’яєвої, перекладачки і викладачки Таврійського національного університету ім. В. Вернадського, статтю «Історичний контекст формування народного героя» Надії Гончаренко, редакторки і співупорядниці серії, і словник вживаних у книжці кримськотатарських слів.

Серра Менекай.
Із Алушти віють вітри


К.: Майстер Книг, 2022. 288 с.
Ціна 290 грн.

 Історичний роман сучасної турецької письменниці кримськотатарського походження Серри Менекай – це сповнена смутку, трагедій і сподівань історія кримськотатарського народу, розказана двома жінками, які після Другої світової війни опинилися обабіч залізної завіси: одна у Європі, друга в депортації.
 Авторка оповідає про досвід особистого зростання, що відбувається на тлі драматичних подій XX століття, змальовуючи хвилини щастя і роки страждань кожної героїні. Попри всі поневіряння, вони зберігали пам'ять про Вітчизну, традиції свого народу і віру в повернення на рідну землю – в Крим.

Ісмаїл Гаспринський. Молла Аббас. Вибрані літературні твори


К.: Майстер Книг, 2021. 256 с.
Ціна 270 грн.

 До збірки увійшли вибрані твори класика кримськотатарської літератури, просвітника, впливового суспільного і культурного діяча Ісмаїла Гаспринського: фрагменти з роману «Молла Аббас» («Французькі листи» і «Африканські листи»), що публікувалися на шпальтах заснованої ним у 1883 році газети «Терджиман», а також оповідання історичної тематики: «Дівчина-левиця» (твір входить до шкільної програми з української літератури), «І народився день», «Два герої», «Планомірна міграція», «Горе Сходу», «Збори правителів», «Князь Азамат Бек», «Спостережливість хаджі», «Два імами».
 Ці твори допоможуть українському читачеві скласти уявлення не лише про літературний талант Автора, а також про теми, що хвилювали кримськотатарську інтелігенцію наприкінці XIX – початку XX століття.
 Книжка також містить вступну статтю «Ісмаїл Гаспринський: просвітник і літератор на зламі епох» Тетяни Бикової, старшої наукової співробітниці Інституту історії України, і словник вживаних у книжці кримськотатарських і турецьких слів.

серія: Історична література:

Олекса Гайворонский.
Повелители двух материков.
Том 1. Крымские ханы XV – XVI столетий и борьба за наследие Великой орды.


Київ-Бахчисарай. Видання друге, 2010. 400 с. іл.
Ціна 200 грн.

 Науково-популярна праця історика Олекси Гайворонського про формування і розвиток кримськотатарської державності.

Олекса Гайворонский.
Повелители двух материков.
Том 2. Крымские ханы первой половины XVII столетия в борьбе за самостоятельность и единовластие.


Київ-Бахчисарай., 2009. 272 с. іл.
Ціна 170 грн.

 Науково-популярна праця історика Олекси Гайворонського про специфіку розвитку кримськотатарської державності впродовж ранньомодерного періоду.

Олекса Гайворонский.
Країна Крим. Qirim Yurti.


Київ. 2017. 336 с. іл. кол.
Ціна 300 грн.

 Захопливі розповіді про історичні й архітектурні пам'ятки кримськотатарського народу, розташовані в Криму, про митців і літераторів, доля яких пов’язана з історією Криму.

Книга листівок. Кримські татари: типажі,краєвиди, побут.


Видання друге. К.: 2020.
Ціна 90 грн.

32 унікальні світлини з фондів Бахчисарайського історико-культурного заповідника, відзняті під час етнографічних експедицій у Криму протягом 1924-1929 років.

Чарівний Крим. «Крим і кримські татари в малюнках Ніни Жаба». Мистецьке видання кримськотатарсько, англійською, російською мовами.


К.: 2020. 192 с.
Ціна 850 грн.

 Видання містить твори художниці Ніни Жаба, яка на початку XX століття переїхала з Петербурга до Криму, захопилася кримськотатарською народною творчістю, краєвидами і пам'ятками Криму, змалювавши типажі, краєвиди та культурну спадщину кримських татар.

ART записник "Іван Труш подорожі Кримом"


Видатний український художник Іван Труш в 1901 та у 1903-04 роках відвідав Крим. залишивши у спадок нащадкам біля 2-х десятків картин та рисунків з цієї подорожі.

Олександр Гриценко. Декомунізація в Україні як державна політика і як соціокультурне явище.


Видання друге, доповнене. / Упор. Н. Гончаренко. К.: Майстер Книг. 2022. 336 с.
Ціна 280 грн.

 Книжка містить монографію Олександра Гриценка про ініційований законами від 9 квітня 2015 року етап декомунізації в Україні, та одну із його останніх праць – статтю Decommunization of Ukrainian Culture: a Long Revolution.
 У монографії стисло оглянуто попередній досвід декомунізації: як у стихійних проявах на кшталт «Ленінопаду» зими 2013–2014 років, так і у формі виконання указів президента В. Ющенка й демонтажу протягом 2007–2009 років пам’ятників радянським вождям, причетним до Голодомору.
 Новий етап цього процесу, масштабніший і всеохопніший, що розпочався навесні 2015 року, проаналізовано з двох методологічно відмінних перспектив: як заходи державної політики (за методологією аналізу публічної політики) і як соціокультурне явище, за методологією культурних досліджень, що передбачає розгляд кількох аспектів (творення/продукування цього явища, його регулювання, споживання/рецепція, його репрезентації в культурній комунікації, а також породжені ним ідентичності).
 Завершена навесні 2020 року стаття призначалася для англомовних читачів, котрі, внаслідок поширення «академічними» борцями з націоналізмом спрощень та упереджень, трактували декомунізацію як виконання поточного політичного замовлення. Запропонувавши нові хронологічні й концептуальні підходи до аналізу трансформації української культури як її декомунізації, що триває упродовж останніх тридцяти років, Автор сподівався розпочати змістовну і глибоку наукову дискусію.

Всі наші книги ви можете замовити перейшовши на наші сторінки:

або за телефоном: +38 067 775 8640